Okres od 12 do 25 lutego 2024 to w województwie małopolskim czas ferii zimowych. Jak co roku, Miejski Ośrodek Kultury zorganizował dla najmłodszych “Ferie z MOK-iem”, które zarówno dla dziecka, jak i dla rodzica mogą być kreatywnie spędzonym czasem! ‍

Uczestnicy zajęć mieli okazję wziąć udział w różnego rodzaju warsztatach plastycznych (wykonano m.in. zawieszkę przyjaźni, ławice ryb z płyt cd, organizer na kredki), zabawach sportowych, zapoznać się z instrumentami muzycznymi, czy uczestniczyć w grze budynkowej “Tajemnicza wyspa”. Interesującym urozmaiceniem wolnego czasu była wycieczka do pobliskiej restauracji Miejsce , gdzie dzięki uprzejmości właściciela, pana Jacka Jandy, dzieciaki mogły zobaczyć, jak przygotowuje się pizzę, a następnie ze smakiem ją spałaszować ;) Podczas ferii gościliśmy także w MOK panią Dominikę Boyakhchyan, tancerkę, instruktorkę tańca i wielokrotną mistrzynię Polski, która zaprezentowała najmłodszym jeden z najpopularniejszych stylów tanecznych, czyli hip-hop.

Dużym zainteresowaniem cieszyła się też nauka gry na bum bum rurkach ;-)

Nie zabrakło także zajęć typowo edukacyjnych: dzieci poznały na przykład historię materiałów piśmienniczych [rysunki naskalne, tabliczki gliniane, papirus i papier], a następnie wykonały własny papier, wykorzystując technikę papieru czerpanego, oraz kolorowe notesy.

Każdego dnia uczestnicy ferii mieli też okazję obejrzeć seans filmowy w kinie MOK.