W czwartek, 18 czerwca, na placu przy Urzędzie Miejskim w Bukownie odbyła się akcja #GaszynChallenge. Jej celem jest pomoc dla 18-miesięcznego Wojtusia Howisa, chorego na rdzeniowy zanik mięśni.

W akcję #GaszynChallenge włączyła się już niemal cała Polska. Policjanci, strażacy, przedstawiciele jednostek organizacyjnych gmin i powiatów, mieszkańcy – wszyscy chcą pomóc choremu na rdzeniowy zanik mięśni typu 1 – SMA Wojtusiowi Howisowi. Żeby to zrobić, nie potrzeba wiele – wystarczy wykonać 10 pompek lub przysiadów, nagrać film, wpłacić pieniądze na rzecz chorego dziecka i nominować innych. Proste? Bardzo.

Rdzeniowy zanik mięśni typu 1 – SMA to ciężka choroba, w której z powodu wady genetycznej obumierają neurony w rdzeniu kręgowym odpowiadające za skurcze i rozkurcze mięśni. Brak impulsów nerwowych prowadzi do uogólnionego osłabienia i postępującego zaniku mięśni szkieletowych, a w ostateczności częściowego albo całkowitego paraliżu.

Zbiórka na rzecz chorego chłopca, ogłoszona w lutym 2020 r. na portalu SIĘ POMAGA, już zakończyła się sukcesem, gdyż do tej pory zebrano więcej środków, niż zakładano – na ok. 9 mln złotych, które były niezbędne do zakupu leku na tę chorobę, do tej pory zebrano 10 453 416,58 zł! Jak informują organizatorzy, z uwagi na trwające licytacje i challenge, zbiórka będzie jeszcze aktywna do końca czerwca. Nadwyżka z zebranych środków zostanie przeznaczona na rehabilitację i dalszą walkę o zdrowie Wojtusia.

W czwartek na placu przy Urzędzie Miejskim w Bukownie zebrało się kilkadziesiąt osób, aby wziąć udział w wydarzeniu, do którego Miasto Bukowno nominowała zaprzyjaźniona, partnerska Gmina Ustka. Wśród uczestników akcji znaleźli się przedstawiciele władz miasta, radni, pracownicy Miejskiego Ośrodka Kultury, Biblioteki Miejskiej, MOSiR-u, MOPS-u, Przedszkola Miejskiego i innych.

Do dalszego pomagania mieszkańcy Bukowna nominowali naszych sąsiadów: Powiat Olkuski, Miasto i Gminę Olkusz, Gminę Bolesław, Miasto Sławków, Miasto Jaworzno, Gminę Trzebinia oraz Gminę Klucze.

Organizatorzy akcji: Miasto Bukowno i Miejski Ośrodek Kultury w Bukownie. Organizatorzy dziękują za pomoc Beautiful Mess.

Link do zbiórki: https://www.siepomaga.pl/wojtus

(Źródło: “Głos Bukowna”)

Realizacja filmu: Beautiful Mess.

Nominowani przez Gmina Ustka do #GaszynChallenge wyciskaliśmy i pompowaliśmy dla Wojtusia! https://www.siepomaga.pl/wojtus #WpłaćPiątakaNaDzieciakaDo dalszego pomagania nominujemy naszych sąsiadów:Powiat Olkuski, Miasto i Gminę Olkusz, Gminę Bolesław, Miasto Sławków to moje miasto, Miasto Jaworzno, Gmina Trzebinia, a także na osobiste życzenie Pana Przewodniczącego Rady nominujemy też Gmina Klucze. :) Dziękujemy za sprawną organizację eventu ekipie MOK Bukowno. Realizacja wideo: Beautiful Mess. https://youtu.be/qiJA67VBMe8

Opublikowany przez Miasto Bukowno Niedziela, 21 czerwca 2020