Kremówki na 100. urodziny Jana Pawła II – filmik instruktażowy

Zapraszamy do wspólnego pieczenia kremówek razem z MOK Bukowno!

Kasia i Marta polecają! :-)

Najpierw jednak kilka ciekawostek: Oryginalne papieskie kremówki były pieczone przez nieistniejącą już cukiernię, która mieściła się na rogu ulicy Mickiewicza i Rynku w Wadowicach. Prowadził ją przybyły w 1936 z Wiednia cukiernik Karol Hagenhuber. Niemal każda cukiernia w Wadowicach serwuje do dnia dzisiejszego te słodkości. Co ciekawe, obecnie część sprzedawanych w Polsce kremówek zawiera śladowe ilości alkoholu. Jednak, jak zapewniali w wywiadach koledzy Jana Pawła II, ulubione kremówki papieża nie zawierały alkoholu. Warto też wiedzieć, że oryginalne wadowickie kremówki były przekładane budyniem.
Wśród kolegów papieża krąży też ciekawa anegdota. Ponoć Karol Wojtyła miał się założyć z przyjaciółmi o to, kto z nich zje najwięcej kremówek! Karol Wojtyła zjadł ich ponoć aż 18!

Kemówki Wadowickie

Oryginalne papieskie kremówki były pieczone przez nieistniejącą już cukiernię, która mieściła się na rogu ulicy Mickiewicza i Rynku w Wadowicach. Prowadził ją przybyły w 1936 z Wiednia cukiernik Karol Hagenhuber. Niemal każda cukiernia w Wadowicach serwuje do dnia dzisiejszego te słodkości. Co ciekawe, obecnie część sprzedawanych w Polsce kremówek zawiera śladowe ilości alkoholu. Jednak, jak zapewniali w wywiadach koledzy Jana Pawła II, ulubione kremówki papieża nie zawierały alkoholu. Warto też wiedzieć, że oryginalne wadowickie kremówki były przekładane budyniem. Wśród kolegów papieża krąży też ciekawa anegdota. Ponoć Karol Wojtyła miał się założyć z przyjaciółmi o to, kto z nich zje najwięcej kremówek! Karol Wojtyła zjadł ich ponoć aż 18! Zapraszamy do wspólnego pieczenia kremówek razem z Mok Bukowno.

Opublikowany przez Mok Bukowno Niedziela, 17 maja 2020