W piątek, 8 września, MOK Bukowno zorganizował akcję pod hasłem „Kultura na start”. Wydarzenie obfitowało w wiele atrakcji dla dzieci: malowanie twarzy, lepienie z masy solnej, tworzenie z papieru czerpanego, malowanie kształtów z gipsu, tworzenie kwiatów z liści, sekcja „zrób to sam” i „plastyka dla rodzica i smyka.

Każdy zainteresowany mógł brać za darmo udział w kreatywnym, manualnym spędzaniu czasu i zabrać ze sobą stworzone rzeczy. Były to: własnoręcznie robione wazony, biedronki, kwiaty z liści, zakładki do książek – tworzone z ekologicznego papieru, kolorowe muszelki z gipsu, kształty ulepione z masy solnej. Dzieci i niektórzy dorośli mogli sprawdzić, jaka atrakcja jest dla nich odpowiednia, i podkraść pomysł do domu. Jeśli sekcja „Zrób to sam” i „Plastyka dla rodzica i smyka” przypadła komuś do gustu, to możliwe było zapisanie się na zajęcia organizowane od września w Miejskim Ośrodku Kultury.

Na wydarzeniu gościło również Centrum Języków Obcych Impuls z Olkusza, które zachęcało do zapisywania się na szkolenia z angielskiego i matematyki. Pokazowa lekcja organizowana jest za darmo i jeśli komuś spodobała się taka forma nauczania, może kontynuować kurs. Nabór na zajęcia ruszył od września. Centrum Języków Obcych miało dla zainteresowanych wiele gadżetów takich, jak: zakładki, linijki, plany lekcji, naklejki, magnesy, kolorowanki oraz balony. Animacjami dla dzieci zajęły się instruktorki MOK, które zorganizowały m.in. zabawę z chustą i puszczanie baniek mydlanych. Ku radości dzieci wydarzenie odwiedziła również maskotka Miejskiego Ośrodka Kultury, Sowa Mądra Głowa. Zainteresowani mogli zrobić sobie z nią zdjęcia.

Przez całe wydarzenie dostępna była do kupienia wata cukrowa i popcorn. Zwieńczeniem wieczoru było zorganizowane po raz pierwszy piana party. Dzieci i dorośli radośnie pluskali się w pianie w rytm puszczanych piosenek.

Emilia Bonecka