W piątek zakończył się VI Bukowieński Plener Artystyczny „U stóp Diablej Góry”, zorganizowany przez Miejski Ośrodek Kultury w Bukownie. Tematem głównym tegorocznej imprezy była “Sztoła zapisana w obrazie”. Plener obejmował cztery kategorie: malarstwo, decoupage, fotografię i rzeźbę. Wzięło w nim dział 32 artystów z Chorzowa, Zabrza, Olkusza, Dąbrowy Górniczej, Sławkowa, Bolesławia, Węglewa i Bukowna.
Podczas trzydniowych spotkań artyści tworzyli zarówno w plenerze, jak i w pracowniach MOK. Efektem pracy artystycznej są obrazy, rzeźby, fotografie oraz przedmioty wykonane w technice decoupage. Powstałe dzieła pozostaną w Bukownie, z przeznaczeniem na cele promocyjne naszego miasta.
Uroczyste zakończenie tegorocznego pleneru odbyło się w sali widowiskowej MOK. Artyści obejrzeli przygotowaną na tę okazję prezentację multimedialną, będącą podsumowaniem imprezy, a z rąk burmistrza Mirosława Gajdziszewskiego odebrali dyplomy i upominki. W występach artystycznych zaprezentowały się Magdalena Pędras i Karolina Stachurska.