14 listopada odbyła się gala finałowa projektu pt. „Recyklingowy zawrót głowy”, który Miejski Ośrodek Kultury w Bukownie realizował w partnerstwie z Zakładem Gospodarki Komunalnej „Bolesław” oraz firmą Biosystem Organizacja Odzysku Opakowań S.A. z siedzibą w Krakowie.

W projekcie wzięło udział 87 uczniów klas trzecich oraz 41 uczniów klas ósmych ze Szkoły Podstawowej nr 1 i 2 w Bukownie. Głównym celem przedsięwzięcia było zaszczepienie w jego uczestnikach chęci dbania o środowisko.

W czasie trwania projektu, podczas zajęć prowadzonych przez instruktorów MOK, dzieci wykonały m.in. ekologiczną zabawkę, doniczkę, torbę na zakupy, lampion ze słoika i organizer na kredki z metalowej puszki. Z kolei uczniowie starszych klas przygotowali recyklingowy pokaz mody.

Podczas wieńczącej projekt gali odbyło się podsumowanie całego przedsięwzięcia, a tematyczny wykład wygłosił przedstawiciel  ZGK „Bolesław” Adam Muchajer, zastępca kierownika Działu Przetwarzania Odpadów i Inwestycji. Na zakończenie gali uczestnicy projektu obejrzeli ekologiczny teatrzyk pt. „Jak leśnik las ratował” w wykonaniu Teatru Kalejdoskop.