Wczoraj w Miejskim Ośrodku Kultury odbyło się noworoczne spotkanie z udziałem mieszkańców Bukowna, w tym studentów Uniwersytetu Otwartego i działającego w MOK Klubu Seniora. Kolędowaliśmy wspólnie z działającymi w MOK zespołami Spod Buczyny, Animato i Kapelą Bukowiacy. Wśród przybyłych gości znaleźli się burmistrz Mirosław Gajdziszewski, zastępca burmistrza Marcin Cockiewicz oraz radna Rady Miejskiej Magdalena Kubańska, którzy wspólnie złożyli zgromadzonej publiczności noworoczne życzenia. Nie zabrakło także noworocznego toastu i zimnych ogni.

Spotkanie było doskonałą okazją do tego, by znowu poczuć świąteczną atmosferę i oddać się wspólnemu śpiewaniu kolęd. Na sali widowiskowej zabrzmiały m.in. “Gdy śliczna Panna”, “Cicha noc”, “Lulajże Jezuniu”, czy “Dzisiaj w Betlejem”, ale nie tylko. W wykonaniu zespołów MOK, prowadzonych przez Tadeusza Kańczugę, można było usłyszeć świąteczne piosenki i pastorałki.

Podczas spotkania odbył się również wernisaż wystawy rękodzieła Pauliny Kaczmarskiej-Derdaś (wystawa jest dostępna dla zwiedzających w sali wystawowej MOK).

Przed publicznością wystąpiła także wokalistka Studia Efendi Clue i MOK Bukowno Emilia Rzońca.

Dziękujemy wszystkim za przybycie i cudowną, magiczną atmosferę!