Kolejna impreza zorganizowana przez Miejski Ośrodek Kultury w Bukownie z cyklu „herbatka studencka” już za nami. Wydarzenie, którego gościem specjalnym była pani Teresa Kosno, długoletni pracownik MOK Bukowno, cieszyło się dużym powodzeniem i zgromadziło pasjonatów rękodzieła.

Podczas spotkania pani Teresa w lekki i przystępny sposób opowiadała o swoich licznych pasjach, wśród których znajdują się robótki ręczne, szydełkowanie, haftowanie, dekoracje ścienne w postaci fantazyjnej, ręcznie plecionej makramy, zdobienie przedmiotów techniką decoupage czy też łapacze snów, które uważa się za przedmioty magiczne i owiane mgiełką tajemnicy.

Prelekcja połączona była z pokazem prac pani Teresy, które wzbudziły duże zainteresowanie zgromadzonych osób. Autorka chętnie dzieliła się z uczestnikami spotkania radami, pomysłami, a inspiracjom nie było końca.

Na zakończenie imprezy uczestnicy, pod okiem naszego gościa, mieli okazję na własnoręczne wykonanie ciekawej dekoracji, jaką był lampion ze szklanego słoiczka z wykorzystaniem skorupek z jaj.

W występach muzycznych zaprezentowały się wokalistki Studia Efendi Clue i MOK Bukowno:  Lilianka Janik, Amelka Mucha, Pola Cisowska, Jaśminka i Rożyczka Bobyla, Marysia Baran, a także instruktor MOK Tadeusz Kańczuga.

Dziękujemy wszystkim za udział w spotkaniu :-)