3 listopada w Miejskim Ośrodku Kultury w Bukownie odbyła się V z kolei edycja Powiatowego Konkursu Ekologicznego o charakterze plastycznym, pod hasłem ART-KREATOR – “Śmieci precz – zróbmy rzecz!”. Wzorem ubiegłych lat tematyka była ściśle związaną z ekologią.

Podobnie jak w zeszłym roku patronat nad konkursem objęli: Burmistrz Miasta Bukowno i Starosta Powiatu Olkuskiego. Partnerzy: Zakład Gospodarki Komunalnej w Bolesławiu oraz Referat Ochrony Środowiska i Rolnictwa UM w Bukownie.

Z pozornie niepotrzebnych rzeczy: różnego rodzaju czystych śmieci i odpadów powstały przedmioty użyteczne, niejednokrotnie aspirujące do miana sztuki użytkowej lub dekoracyjnej. Tego roku zadaniem uczniów klas piątych było wykonanie młodzieżowej walizki ekologicznej.

Do konkursu zgłosiło się 10 drużyn z Bukowna, Olkusza, Bolesławia, Bydlina, Żurady, Ryczówka, Osieka i Krzykawy. Specjalnie powołane jury w składzie: Adam Muchajer – przedstawiciel Zakładu Gospodarki Komunalnej w Bolesławiu, Joanna Poczęsna – przedstawiciel Referatu Ochrony Środowiska i Rolnictwa UM w Bukownie, Justyna Kłapcińska – artysta plastyk przyznało dyplomy i gadżety wszystkim uczestnikom, natomiast zwycięzcy trzech pierwszych miejsc otrzymali puchary oraz nagrody rzeczowe.

Podczas obrad jury uczestnicy obejrzeli spektakl pt.”Torba” w wykonaniu sekcji teatralnej Kabaj.

Wyniki konkursu:
I miejsce
Szkoła Podstawowa w Osieku
II miejsce
Szkoła Podstawowa nr 1 w Bukownie
III miejsce
Szkoła Podstawowa nr 1 w Olkuszu
wyróżnienie:
Szkoła Podstawowa w Bolesławiu
Szkoła Podstawowa w Krzykawie