W niedzielę, 10 października, już po raz siódmy zorganizowano Bukowieński PsieMarsz, czyli pochód czworonogów wraz z ich właścicielami. Podobnie jak przed dwoma laty (z powodu pandemii rok temu impreza odbywała się w internecie) uczestnicy imprezy udali się ze swoimi pupilami do zakola rzeki Sztoły. Marsz został zorganizowany przez Miejski Ośrodek Kultury w Bukownie i Fundację „Skrzydlaty Pies”.

Impreza rozpoczęła się o 11.00 na placu przed Centrum Kultury. Stąd wszyscy uczestnicy przeszli ulicami: Kolejową, 1 Maja, Krótką i Mostową do zakola Sztoły, gdzie odbyła się prezentacja biorących udział w PsieMarszu czworonogów.

Podczas odpoczynku nad rzeką uczestnicy mieli czas na integrację, rozmowy i wspólne robienie zdjęć. Następnie wszyscy wrócili na plac przed MOK, gdzie odbyło się głosowanie nad wyborem: najpiękniejszego, najmądrzejszego, najoryginalniejszego i najsympatyczniejszego psa PsieMarszu. Zwycięzcami zostali: bernardynka Roxi, spanielka Lola, kundelka Kava i maltańczyk Lucky; nagrodę specjalną otrzymała rodzina 13-letniej Lunki. Łącznie w rywalizacji wzięło udział 16 czworonogów.

Podczas trwania akcji każdy z uczestników mógł wesprzeć Fundację „Skrzydlaty Pies”, przynosząc dary rzeczowe: koce, pledy, legowiska, dobrej jakości karmę, akcesoria dla psów, jak również zostawiając datek w fundacyjnej puszcze. Podczas tegorocznej edycji zebrano 241,60 zł (zbiórka publiczna nr 2014/507/OR) i dwa worki karmy. W czasie imprezy można było również skorzystać z porad behawiorysty zwierzęcego – Katarzyny Grzegorczyk oraz zasięgnąć informacji na temat opieki i adopcji psów u wolontariuszy Fundacji „Skrzydlaty Pies”. Impreza zakończyła się ogniskiem z pieczonymi kiełbaskami.