W piątek, 27 września, bukowieńscy seniorzy obchodzili swoje święto. Tego dnia, wzorem lat poprzednich, Miejski Ośrodek Kultury zorganizował bowiem Senioriadę „Pod Parasolem”. Była to szósta edycja imprezy.

Senioriada rozpoczęła przemarszem z Urzędu Miejskiego ulicami Bukowna na plac przed Centrum Kultury. Po uroczystym powitaniu uczestników przez wiceburmistrz Miasta Renatę Stobierską, sekretarz Miasta Agnieszkę Wadas-Żuk oraz dyrektor MOK Anetę Nielabę seniorzy otrzymali symboliczne klucze do miasta. Przekazanie kluczy w ręce seniorów stało się już tradycją, która towarzyszy bukowieńskim Senioriadom od pierwszej edycji imprezy. Podczas wydarzenia wystąpili: chór Animato, kapela Bukowiacy, a także zespoły przyjezdne: Zespół śpiewaczy “Toporowianki”, Zespół Śpiewaczy „Mierzęcanki” oraz Zespół OD-DO z Preczowa. Uczestnicy imprezy mogli też zobaczyć występ grupy Ladies Fitness&Dance. Ponadto rozstrzygnięto konkursy na najpiękniej udekorowaną parasolkę oraz na hasło promujące Senioriadę.

VI Bukowieńskiej Senioriadze „Pod Parasolem” towarzyszyły stoiska rękodzielnicze i kosmetyczne. Można było spróbować grochówki z kuchni polowej, chleba ze smalcem i zaopatrzyć się w miody i sery.