W dniach 29.05-2.06.2023 odbyła się w naszym mieście IX edycja akcji “Całe Bukowno czyta dzieciom”, zorganizowana przez Miejski Ośrodek Kultury w Bukownie oraz Szkołę Podstawową nr 1, w ramach ogólnopolskiej kampanii “Cała Polska czyta dzieciom”. W wymienionych dniach zaproszeni goście czytali przedszkolakom i uczniom fragmenty wybranych książek. Wśród czytających znaleźli się: burmistrz miasta Bukowno Mirosław Gajdziszewski, dyrektor SP nr 1 Mirosław Siudyka, wicedyrektorki SP nr 1 Jolanta Oleś i Dorota Janda, kierownik Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej Anna Feliksik, dyrektor Miejskiego Przedszkola Edyta Skrzyniarz, siostra dyrektor Przedszkola Sióstr Prezentek Krystyna Dębowska oraz leśniczy Tomasz Mól.
Przedszkolaki obejrzały także przedstawienie teatralne pt. „Królewna Śnieżka”, w wykonaniu uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 6 im. Fryderyka Chopina w Olkuszu.

Akcja „Całe Bukowno czyta dzieciom” ma na celu promocję codziennego czytania najmłodszym jako skuteczną i przyjazną metodę wspomagania ich wszechstronnego rozwoju – psychicznego, umysłowego, społecznego i moralnego – oraz budowania zasobów wewnętrznych dziecka: kompetencji emocjonalnych i intelektualnych.

Do zobaczenia za rok!