W czwartek, 10 czerwca, Miejski Ośrodek Kultury zorganizował akcję “Całe Bukowno czyta dzieciom”. Tegoroczna edycja była siódmą w historii imprezy.

Wydarzenie mające na celu promocję czytelnictwa odbyło się w amfiteatrze przy MOK.

W tym roku gościliśmy przedszkolaki z Przedszkola Sióstr Prezentek i z Przedszkola Miejskiego przy ul. Niepodległości.

Podczas spotkania bajki przeczytali najmłodszym burmistrz Bukowna Mirosław Gajdziszewski, sekretarz Miasta Halina Lekston, dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Bukownie Aneta Nielaba oraz zastępca dyrektora MOK Ewa Stachurska

Przedszkolaki obejrzały także krótkie przedstawienie teatralne pt. “Diabla Góra”, w wykonaniu działającej w MOK sekcji teatralnej KABAJ. Spektakl został przygotowany pod kierunkiem prowadzącej grupę aktorki Teatru Zagłębia Beaty Deutschman.

Akcja “Całe Bukowno czyta dzieciom” ma na celu promocję codziennego czytania najmłodszym jako skuteczną i przyjazną metodę wspomagania ich wszechstronnego rozwoju – psychicznego, umysłowego, społecznego i moralnego – oraz budowania zasobów wewnętrznych dziecka: kompetencji emocjonalnych i intelektualnych.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wydarzenia.

Więcej zdjęć tutaj.

Fot. Agnieszka Zub