W niedzielę, 5 marca, w MOK odbyło się wyjątkowe wydarzenie muzyczne – recital Magdaleny Urbańskiej. Koncert zatytułowany „Czy pamiętasz, jak…?” przyciągnął w progi centrum kultury liczną publikę. Wydarzenie zostało zorganizowane przez Miejski Ośrodek Kultury w Bukownie oraz Efendi Clue Studio Wokalu i Rehabilitacji Głosu.

Nie ma chyba osoby wśród stałych bywalców Miejskiego Ośrodka Kultury w Bukownie, która nie znałaby Magdy Urbańskiej. Wokalistka śpiewa wszak na scenie MOK od 3 roku życia! To właśnie tutaj jako trzylatka wygrała Powiatowy Festiwal Kultury Dziecięcej „O Pluszowego Misia” (wówczas do występu przygotowała ją wychowawczyni Ewa Półtorak). Wkrótce Magda dołączyła do zajęć wokalnych dla przedszkolaków prowadzonych przez Anetę Ślusarczyk w Studiu Efendi Clue. Miała wtedy 5 lat. Stopniowo zaczęła brać udział w zajęciach wokalno-scenicznych, obozach artystycznych i musicalowych, Szkole Musicalu i w wielu wspólnych projektach realizowanych wraz z MOK Bukowno i Studio Efendi Clue. Stanęła na wielu scenach konkursowych i festiwalowych, śpiewając solo, w duetach, tercetach, zespołach, zdobywając wiele nagród i ogromne sceniczne doświadczenie. Na swoim koncie ma również nagrania studyjne. W swoim życiu uczestniczyła w wielu warsztatach wokalnych i artystycznych, prowadzonych przez wiele muzycznych i artystycznych autorytetów: Sonię Lachowolską, Kaję Karaplios, Monikę Marcol, Edytę Krzemień, Mirkę Smrek, Piotra Wojdyło, Michała Orzyłowskiego, Urszulę Tylek. Dziś jest uczestniczką zajęć wokalnych w Studiu Efendi Clue i Sekcji Wokalnej MOK Bukowno, prowadzonych przez Agnieszkę Rosę.

To właśnie Agnieszka przygotowała Magdę do niedzielnego koncertu, podczas którego wokalistka wykonała 15 utworów. Nie zabrakło wśród nich piosenek polskich i zagranicznych, utworów patriotycznych, przebojów starych i najnowszych. Pośród wykonanych polskich piosenek znalazły się m.in. „Jaka róża, taki cierń” i „To nic, że to sen” Edyty Geppert, „Wariatka tańczy” z repertuaru Maryli Rodowicz, „O niebo lepiej” Mietka Szcześniaka, „Granda” Moniki Brodki czy „Ile udźwignie niebo” zespołu MOA (gościnnie z Sonią Polak na skrzypcach). Kilka piosenek wokalistka wykonała w duetach z Martyną Główką i Maksymilianem Kaszubą, którzy byli jednocześnie prowadzącymi całą imprezę. Nie zabrakło także piosenek w języku angielskim, m.in.: „Skyfall” Adele, „Yesterday” The Beatles, czy „So quite” Björk (świetne wykonanie!).

Wisienką na torcie okazała się ostatnia z zaprezentowanych przez wokalistkę piosenek – „Grande Valse Brillante” z repertuaru Ewy Demarczyk, z którym to utworem Magda poradziła sobie tak dobrze, że musiała go wykonać na bis. Brawa za odwagę: mierzenie się z repertuarem takiej muzycznej legendy nie jest łatwe!

Niedzielny recital Magdaleny Urbańskiej z pewnością na długo zostanie w pamięci zgromadzonej w Miejskim Ośrodku Kultury publiczności. Było wzruszająco i sentymentalnie, a jednocześnie energetycznie i dynamicznie. Czyli było tak, jak trzeba! W sali widowiskowej obecna była m.in. najbliższa rodzina Magdy, jej przyjaciele i znajomi. Nie zabrakło kwiatów, szampana, podziękowań i łez wzruszenia.

Magdo, gratulacje!