Pomimo zamknięcia dla publiczności z dniem 9 listopada placówek kultury, działalność MOK Bukowno nie ustała. Podobnie, jak podczas pierwszej fali pandemii, funkcjonowanie MOK przeniosło się głównie do sieci, gdzie na bieżąco zamieszczane są relacje z aktualnych wydarzeń.

I tak w listopadzie i grudniu MOK zaprosił na szereg warsztatów plastycznych online (m.in. cykle „Plastyka dla rodzica i smyka”, „Kreatywne warsztaty recyklingowe”, papieroplastyka, decoupage), quizy wiedzy ogólnej, czy konkurs filmowy „MOK-owskie kadry” (zadaniem uczestników było odgadnięcie, z jakiego filmu pochodzi zdjęcie zamieszczane w internecie; w roli aktorów występowali pracownicy MOK). Ponadto prowadzono cykle „Znani mieszkańcy Bukowna”, „Bukowno znane i nieznane”, „Czy wiecie, że…”, „MOK-owski kufer pełen wspomnień” (prezentacja zdjęć sprzed lat) oraz różnego rodzaju internetowe wydarzenia dla dzieci, młodzieży i dorosłych, podczas których polecano książki, filmy, spektakle teatralne, spotkania autorskie, czy miejsca, które warto zwiedzić. Wszystko, rzecz jasna, online i bezpłatnie. Z okazji Halloween i Mikołajek na FB MOK można było zobaczyć tematyczne filmiki oraz przygotowany przez pracowników specjalnie na 6 grudnia świąteczny teledysk. Dużym zainteresowaniem cieszyła się także akcja dla dzieci, pn. „Napisz list do św. Mikołaja”. Każdy maluch, który napisał do Mikołaja list i wrzucił go do MOK-owskiej skrzynki, otrzymał od Mikołaja osobistą odpowiedź.

Od 1 grudnia na platformie ZOOM prowadzony był aerobik online. Spotkania odbywały się we wtorki o godz. 17.00. Aby dołączyć do grupy, wystarczyło zainstalować bezpłatny program ZOOM Meeting, zarejestrować się przez Messengera i ćwiczyć w domu w towarzystwie instruktorów MOK.

Także w ferie nie będziecie się z nami nudzić ? Zapraszamy na warsztaty plastyczne, kulinarne, taneczne i nie tylko ?

Ściskamy Was mocno!