Od 17 do 30 stycznia w naszym województwie trwały ferie zimowe. W tym czasie najmłodsi mieszkańcy naszego miasta mieli okazję skorzystać z oferty przygotowanej przez MOK Bukowno. Dzieci uczestniczyły m.in. w zajęciach jogi śmiechu (zajęcia z instruktorem), warsztatach plastycznych i nauce gry na bum bum rurkach. Pieczono i dekorowano ciasteczka, wykonano serca z masy solnej, grano w pingponga, gry planszowe i bilard.

Uczestnicy zimowych ferii mieli także okazję zwiedzić stadninę koni “Wilcza Woda” w Podlesiu, gdzie poznali tajniki świata koni. Pod okiem instruktorów, wśród malowniczych terenów, każdy chętny miał okazję przejechać się na końskim grzbiecie. Z kolei w OSP Bukowno Miasto dzieci dowiedziały się, jak wygląda praca strażaków, oraz poznały strażacki sprzęt gaśniczy. Strażacy pokazali też swoim gościom, jak należy zachować się w przypadku nagłego zatrzymania krążenia. Każdy uczestnik mógł osobiście wykonać resuscytację krążeniowo-oddechową na fantomie.

Sporą atrakcją były, zorganizowane z 21 na 22 stycznia, “Nocne harce”, czyli wyjątkowa, wypełniona atrakcjami nocka dla dzieci. Przygotowane zabawy, maraton filmowy oraz gra fabularna na terenie naszego ośrodka bardzo spodobały się naszym milusińskim.

Dodajmy, że miłośnicy kina przez cały okres zimowych ferii mogli uczestniczyć w bezpłatnych seansach filmowych.