Dobra muzyka, uśmiechnięci ludzie i zabawa kolorami – to najważniejsze, co charakteryzuje tę najbardziej kolorową imprezę roku, która w niedzielę, 5 września, odbyła się na placu przy Urzędzie Miejskim.

Festiwal Kolorów, inaczej nazywany Świętem Holi, polega na wyrzutach proszków holi o każdej pełnej godzinie (lub co pół godziny). Wydarzenie nawiązuje do hinduistycznego święta radości i wiosny, obchodzonego głównie w Indiach i Nepalu przeważnie w dniu pełni księżyca, w miesiącach luty–marzec. Podczas wydarzenia jego uczestnicy polewają się wodą i obrzucają nawzajem kolorowym proszkiem, który tradycyjnie był wytwarzany z kwitnących wiosną roślin. W ostatnich latach święto zyskało sporą popularność w Ameryce Północnej i Europie, w tym w Polsce. Wykorzystywane podczas wydarzenia kolory holi to wysokiej jakości sypki, nietoksyczny puder, coraz częściej stosowany w przemyśle rozrywkowym, często jako alternatywa confetti. Kolory holi charakteryzują się intensywną, żywą barwą, a w powietrzu tworzą piękne, kolorowe chmury.

W minioną niedzielę Festiwal Kolorów odbył się w Bukownie. Na placu przy Urzędzie Miejskim bawiło się kilkadziesiąt osób. W przerwach pomiędzy wyrzutami kolorów wszyscy chętni bawili się przy muzyce

Organizatorzy: Święto Holi Kolorów i MOK Bukowno