W poniedziałek, 5 października, w Miejskim Ośrodku Kultury odbyła się II Bukowieńska Senioriada “Pod Parasolem”. Impreza połączona była z inauguracją kolejnego roku akademickiego Uniwersytetu Otwartego.

Tegoroczna Senioriada, czyli święto seniorów, była drugą z kolei Senioriadą organizowaną przez MOK Bukowno. Z powodu obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa impreza miała nieco skromniejszy niż przed rokiem wymiar, ale cieszy fakt, że mimo wszystko udało się ją zorganizować.

Przed zgromadzoną w sali widowiskowej publicznością wystąpiło kilka lokalnych zespołów,  w tym Bukowiacy, Chór ANIMATO, Ladys Fitness & Dance, a także… pracownicy MOK w artystycznych odsłonach. Nie zabrakło wspólnego śpiewania, a nawet tańców.

Imprezie towarzyszyła wystawa zdjęć z I Senioriady “Pod Parasolem”, która odbyła się w Bukownie w roku poprzednim.

Po zakończeniu pierwszej części spotkania prelekcję pt. “Obiekty dziedzictwa kulturowego w gospodarce rynkowej” wygłosił prof. Andrzej Szromnik z Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z tego wydarzenia :-)

Obszerniejsza relacja fotograficzna dostępna tutaj.