W piątek, 10 września, w amfiteatrze przy Miejskim Ośrodku Kultury odbyła się III Bukowieńska Senioriada „Pod parasolem”.

Imprezę rozpoczęto przemarszem ulicami Bukowna, z udziałem władz Miasta, zaproszonych gości, zespołów śpiewaczych i mieszkańców . Po uroczystym powitaniu uczestników przez burmistrza Mirosława Gajdziszewskiego, przewodniczącego Rady Miejskiej Edmunda Gmitruka oraz dyrektor MOK Anetę Nielabę seniorzy otrzymali od burmistrza symboliczne klucze do miasta, które na czas senioriady pozostały w ich rękach.

Podczas wydarzenia wystąpili: chór Animato, kapela Bukowiacy, zespół Spod Buczyny, kabaret Klubu Seniora, Ladies Fitness & Dance, a także zespoły Wręczynki Plus, Toporowianki i OD DO. Imprezie towarzyszyły warsztaty artystyczne, stoiska rękodzielnicze oraz loteria. Informacje nt. Karty Seniora przekazał kierownik Referatu Oświaty, Zdrowia i Pomocy Społecznej Tomasz Furgaliński z Urzędu Miejskiego w Bukownie, a do skorzystania z propozycji MOSiRU zachęcała dyrektor MOSiR Anna Kwaśniewska. O propozycjach Biblioteki dla seniorów opowiedziała Marta Michoń.

Senioriada zakończyła się ogniskiem z pieczonymi kiełbaskami ?

Więcej zdjęć można zobaczyć tutaj.