Już po raz trzeci ukazał się kalendarz zawierający zdjęcia najpiękniejszych miejsc znajdujących się w naszym mieście. Jego wydawcą jest Urząd Miejski w Bukownie.

Pomysł wydawania kalendarza ze zdjęciami naszego miasta narodził się trzy lata temu na facebookowej grupie #ZakochajSięwBukownie. Pomysłodawcą kalendarza był jeden z administratorów grupy – Piotr Łaś. Zdjęcia wybrano spośród tych opublikowanych przez użytkowników grupy Zakochaj się w Bukownie, a ich wyborem, oprócz P. Łasia, zajęli się fotograficy Rafał Skóra i Tomasz Mól. Nie było to łatwe zadanie, ponieważ często zdarzało się, że choć zdjęcie było interesujące, nie spełniało kryteriów jakościowych koniecznych do publikacji drukiem.

Staraliśmy się wybrać zdjęcia tak, by pasowały do pór roku i w całości dobrze się prezentowały – mówi Piotr Łaś. – Liczyła się przede wszystkim jakość i spójność. Największy problem to zimowe miesiące. Trudno było ukazać zimę, której prawie nie ma.

Łącznie wśród autorów tegorocznej edycji kalendarza „Zakochaj się w Bukownie” znalazło się trzynaście osób (okładka + każdy miesiąc): Dorota Gajewska, Maciej Ćmiel, Łukasz, Szotek, Mariusz Kucik, Piotr Łaś, Rafał Skóra, Adam Mitka, Magdalena Malik, Grzegorz Przetakiewicz IDEOS Olkusz, Tomasz Mól, Dominik Lorek, Momentografie – Justyna Leszczyńska i Andrzej Jurga.

Kalendarze w cenie 30 zł/egz. można nabyć w Miejskim Ośrodku Kultury w Bukownie wg poniższych wytycznych:

– zamawiając telefonicznie pod nr 32 6421 938 lub przez e-mail: mok@mokbukowno.pl;

– odbiór kalendarza następuje o omówionej godzinie przy wejściu do Centrum Kultury ul. Kolejowa 3, gdzie pracownik MOK przekaże kalendarz kupującemu;

– kupujący dokonuje płatności gotówką lub przelewem na konto 12 1240 4748 1111 0000 4877 6725;

– przy zamówieniu kalendarza przesyłką koszty dostawy w wysokości 17,00 zł ponosi kupujący;

– przekazanie kalendarza następuje po wpłynięciu środków na konto.