W piątek, 15 października, Miejski Ośrodek Kultury zorganizował Noc Poezji.

Podczas I części spotkania odbył się wieczór autorski poetki Sylwii Jaworskiej. Sylwia jest autorką wierszy publikowanych m.in. w „Helikopterze”, „Fabulariach”,„eleWatorze” i „Afroncie” oraz laureatką Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. Kazimierza Ratonia (2019). Wydała arkusz poetycki zatytułowany „Ustawienia” (2019) oraz dwa tomiki wierszy „Mistrzowskie trójki” (2020) i „Echo serca” (2021). Podczas spotkania autorka nie tylko czytała swoje wiersze i fragmenty prozy, ale także mówiła o swojej drodze twórczej, dzieciństwie, które ją ukształtowało, i o życiu w ogóle. Osobiste wyznania, szczerość, a także duża doza humoru i autoironii pozwoliły uczestnikom spotkania poznać autorkę nie tylko od strony jej twórczości, ale także prywatnie.

W II części wieczoru odbyło się spotkanie z zaproszonymi poetami. Wśród gości znaleźli się autorzy z Bukowna, Olkusza, Libiąża i Chrzanowa: Urszula Kalecińska-Kucik, Irena Krzywiecka, Łukasz Jarosz, Jarosław Nowosad, Marta Jurkowska, Katarzyna Szojda, Bogusława Chwierut, Marzena Korczyńska oraz Konrad Obrok. Rozmowa wierszem, czytanie tekstów poetyckich, poezja zaangażowana – oto, z czym mieliśmy do czynienia w tej części spotkania. Nie zabrakło emocji, śmiechu, a nawet ostrej wymiany zdań na tematy światopoglądowe.

Noc Poezji w Bukownie umilili swoimi występami wokaliści Studia Efendi Clue i Sekcji Wokalnej MOK Bukowno: Martyna Główka, Magdalena Urbańska, duet M&M, Karolina Stachurska oraz Maks Kaszuba. Spotkanie poprowadził poeta, pisarz i dziennikarz Olgerd Dziechciarz.