W czwartek, 16 maja, odbył się w MOK wernisaż wystawy ceramiki, malarstwa i rysunku Magdaleny Bieniek.

Magda pochodzi z Olkusza, obecnie mieszaka w Ustroniu, ale już niebawem przeprowadzi się do Bukowna. Autorka ukończyła edukację artystyczną o specjalności “sztuki użytkowe” na Uniwersytecie Śląskim.

Artystka chętnie i otwarcie opowiadała o swoich pracach, podziękowała za możliwość organizacji wystawy oraz pomoc przy jej organizacji, a licznym gościom za przybycie.

Prezentowana wystawa jest dorobkiem ostatnich 7 lat. Wiele prac wykonanych zostało podczas studiów, wliczając w to prace dyplomowe, takie jak łapacz żywiołów, który goście mogli podziwiać przy samym wejściu do sali wystawowej, duża mozaika z indyjskimi świecami oraz cykl przedstawiający oblicze Pana Jezusa, będący aneksem do dyplomu. W sali wystaw znalazło się również wiele prac inspirowanych kulturą Indii, ponieważ autorka jest pasjonatką szeroko pojętej sztuki oraz religii i filozofii pochodzącej z tamtego obszaru. Diye, czyli świece położone na mozaice, to jedyne elementy niewykonane przez Magdę. Przywiozła je z wyprawy do południowych Indii.
„Łapacz żywiołów” to wielkogabarytowy obiekt zaprojektowany z myślą o drugim człowieku do dużej przestrzeni typu galeria handlowa czy lotnisko, w celu umilania mu przebywania w takiej przestrzeni, “zawieszenia” na nim oka oraz zrelaksowania się dzięki pięknemu dźwiękowi wydobywanemu przez poruszenie dłońmi zwisających części. Do produkcji została użyta specjalnego rodzaju glina, która przy wypale w odpowiedniej temperaturze brzmi jak dzwoneczki.

Muzycznym akcentem wernisażu był występ wokalny Uli Skubis.

Wystawę można będzie zwiedzać do 14 czerwca. Serdecznie zapraszamy :-)