Miejski Ośrodek Kultury zaprasza na spotkanie z Marią Kocot, laureatką wielu ogólnopolskich konkursów literackich, oraz na wykład Marty Michoń – pracownika Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bukownie, pt.„Rola literatury we współczesnym świecie”.

24.01.2023 r. (wtorek) godzina 17.00, sala widowiskowa MOK BUKOWNO.

Maria Kocot urodziła się i mieszka w Bytomiu. Z wykształcenia jest doktorem nauk ekonomicznych i wykłada na śląskich uczelniach (obecnie na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach). Jej pasją jest jednak pisanie. Autorka ma na swoim koncie kilka książek; pierwsza z nich, zbiór opowiadań „Popiół i róże”, została wyróżniona m.in. I nagrodą w XXXIV Ogólnopolskim Konkursie Literackim im. J.I. Kraszewskiego i nagrodą specjalną w XXXIV Ogólnopolskim Konkursie Literackim im. Mieczysława Stryjewskiego.