W sobotę 6 lipca na boisku przy Filii MOK w Borze Biskupim odbyło się Święto Osiedla Bór Biskupi wraz z Przeniem. Organizatorami imprezy był Samorząd Osiedla wraz z radną Anną Piętką oraz Miejski Ośrodek Kultury w Bukownie.

Wydarzenie rozpoczęło się punktualnie o 16.00. Wymarzona, słoneczna pogoda przyciągnęła na plac przy Filii MOK sporą grupę mieszkańców Boru, Przenia i nie tylko. Wśród głównych atrakcji imprezy znalazły się występ wokalny Michaliny Zalewskiej, wokalistki Studia Efendi Clue i MOK Bukowno, minikoncert chóru ANIMATO pod dyrekcją Tadeusza Kańczugi oraz występ taneczny formacji Ladies Fitness&Dance.

Najmłodszych najbardziej zainteresowały animacje, konkursy i zabawy przeprowadzone przez animatorki Miejskiego Ośrodka Kultury. Nie mogło zabraknąć zabaw z chustą Klanza, tańców i gier zręcznościowych, koła Fortuny, baniek mydlanych i malowania buziek.
Dzieci mogły liczyć na zabawy na dmuchańcach, przejażdżki wozami strażackimi, zabytkowymi motocyklami i samochodami ciężarowymi. Nieco starsi mogli skorzystać z bezpłatnego pomiaru ciśnienia tętniczego i poziomu cukru we krwi. Na chętnych czekały kiełbaski z grilla, zimne napoje, wata cukrowa i popcorn – wszystko ufundowane przez sponsorów. Można było także obejrzeć eksponaty z Muzealnej Sali Regionalnej MOK.

W wydarzeniu wzięli udział m.in. burmistrz Marcin Cockiewicz, przewodnicząca Rady Miejskiej Barbara Kowalska, radna Anna Piętka i radny Piotr Maćkowski oraz członkowie Samorządu Osiedla Bór Biskupi z Przeniem. Główną koordynatorką wydarzenia ze strony MOK była Róża Varduhi Boyakhchyan.

Impreza nie mogłaby odbyć się bez sponsorów, wśród których znaleźli się: firma Maxi Rent Iwona i Gabriel Kołodziejczyk, Sibelco Poland, Schneider Electric, Idea Logistics, Ochotnicza Straż Pożarna Bór Biskupi Wspólnota Gruntowo-Leśna Bór Biskupi, Radna Anna Piętka, Sklep Max Bukowno, Lodziarnia Karolczyk, Vilcore, Intermarche Bukowno, Apteka Witaminka, Paluch Transport, Zakład Gospodarki Komunalnej Bolesław, Grażyna Spyra Hurtownia materiałów budowlanych i chemicznych, Bukieciarnia Bolesław, Towarzystwo Motocyklowe Bukowno, Towarzystwo Motocyklowe Sławków, DepilBody Centrum Trwałej Depilacji i Fotoodmładzania, Beata Guzińska, Mental Balance Centrum Psychoterapii Patrycja Bogajewska, Radny Piotr Maćkowski.

Z pewnych źródeł wiemy, że już planowane jest Święto kolejnego Osiedla!

Więcej zdjęć tutaj.