W sobotę, 31 sierpnia, na placu przy remizie OSP Bukowno Stare odbyło się Święto Osiedli Wodąca oraz Bukowno Stare z Przymiarkami. Pogoda dopisała, dobre nastroje również! Organizatorami wydarzenia były samorządy wspomnianych osiedli, radni Adam Bąchór, Lena Lubaszka, Bogusław Lubaszka oraz Miejski Ośrodek Kultury w Bukownie. To kolejna taka impreza zorganizowana z myślą o mieszkańcach poszczególnych dzielnic – pierwszą było święto Osiedla Bór Biskupi z Przeniem, które odbyło się w lipcu.

Na przybyłych na plac przy OSP gości czekały liczne atrakcje: między innymi występy wokalistów Studia Efendi Clue i MOK Bukowno, zespołu Animato, kapeli Bukowiacy, czy formacji tanecznej Ladies Fitness&Dance. Mocnym akcentem był pokaz pożarniczy w wykonaniu OSP Bukowno Stare – strażacy przeprowadzili akcję wyciągania „pasażera” z zatrzaśniętego pojazdu, rozcinając karoserię samochodu.
Atrakcji nie zabrakło także dla najmłodszych uczestników wydarzenia, o co zadbały instruktorki MOK Bukowno: były zabawy z chustą Klanza, tańce połamańce, wyścigi na mini szczudłach, malowanie buziek itp. Ponadto dzieci mogły nakarmić alpaki (AltiPlano), zobaczyć zwierzęta, które przywiózł ze sobą MINI ZOO Pustelnik, pobawić się na dmuchańcach, czy też wyjść z imprezy z tatuażem na ramieniu i watą cukrową w ręku 😉 Dla smakoszy przygotowano grochówkę i żurek z kuchni polowej, słodkie babeczki i przekąski.
Można było także skorzystać z pomiaru poziomu cukru we krwi, zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie na balonowej ściance, czy też obejrzeć eksponaty z Muzealnej Sali Regionalnej MOK.
Dla najmłodszych zorganizowano konkursy: plastyczny, na najlepsze przebranie oraz Koło Fortuny 🙂