W piątek, 15 września, w Miejskim Ośrodku Kultury odbyła się V Bukowieńska Senioriada „Pod Parasolem”. To inspirujące i radosne spotkanie seniorów, którzy celebrują aktywne i pełne pasji życie. Święto w tym roku cieszyło się dużą frekwencją, więc aby podtrzymać tak dobrą zabawę dyrektor MOK Aneta Nielaba zaproponowała kolejną imprezę – Senior Party przy tężni.

Jak co roku wydarzenie rozpoczęło uroczyste przekazanie, przez burmistrza miasta Mirosława Gajdziszewskiego, symbolicznego klucza do miasta w ręce seniorów.
Na wydarzeniu wystąpiły miejscowe zespoły: kapela Bukowiacy, zespół Spod Buczyny, chór Animato, a także zespoły, które przyjechały do Bukowna z innych miejscowości: Toporowianki, kapela Mierzęcanki z GOK Mierzęcice oraz Od – Do z Preczowa. Nie zabrakło również zespołu tanecznego Atram oraz grupy Ladies Fitness & Dance. Grupa na dobre roztańczyła publiczność. Po ich występie tańcom przy ognisku i śmiechom nie było końca.

Na wydarzeniu pojawił się również ambasador Głosu Seniora, Marek Pilch, który poruszył kwestię zdrowia i aktywizacji seniorów oraz ostrzegł przed grasującymi oszustami. Przy okazji jego występu burmistrz Mirosław Gajdziszewski wspomniał o tym, jak ważne są profilaktyczne badania. Tomasz Furgaliński, Inspektor Referatu Oświaty i Zdrowia OZ, dodał, że 6 października w Bukownie pojawi się mammobus, który umożliwia bezpłatne badanie mammograficzne.

W przerwach między występami rozstrzygane były konkursy. Pierwszy, na najpiękniejszą parasolkę, oraz drugi, na hasło najlepiej reklamujące senioriadę. Każda osoba biorąca udział otrzymała upominek. Przez całe wydarzenie uczestnicy mogli zjeść grochówkę, chleb ze smalcem oraz pyszne ciasta. Zainteresowani mogli obejrzeć wystawę prac z IX Pleneru Artystycznego „U Stóp Diablej Góry”.

Emilia Bonecka