VII Orszak Trzech Króli

W poniedziałek, 6 stycznia, ulicami Bukowna przeszedł tradycyjny Orszak Trzech Króli. Był to już siódmy z kolei Orszak zorganizowany w naszym mieście przez Miejski Ośrodek Kultury oraz Parafię Kościoła Rzymskokatolickiego pw. św. Andrzeja Boboli.

Wzorem lat poprzednich bukowianie wyruszyli z trzech różnych miejsc naszego miasta. Orszak zielony rozpoczął swój przemarsz z placu przed Centrum Kultury, orszak czerwony z wyruszył z Miejskiego Przedszkola, a orszak niebieski z Przedszkola Sióstr Prezentek. Na czele każdego korowodu stanął jeden z trzech króli, w których role w tym roku wcielili się: przewodniczący Rady Miejskiej Edmund Gmitruk, Marcin Zygadło oraz Robert Skowron.

Wszystkie orszaki połączyły się na ulicy 1 Maja, skąd w towarzystwie świętej rodziny wspólnie udano się na mszę świętą do kościoła pw. św. Andrzeja Boboli. W roli Marii wystąpiła Marzena Agata Rosa, a w roli św. Józefa – Jerzy Rosa. Podczas przemarszu do kościoła uczestnicy pochodu spotkali się z Herodem (w tej roli Borys Stepanyan) oraz obejrzeli krótką tematyczną inscenizację. W czasie uroczystej mszy świętej trzej królowie złożyli Dzieciątku dary, ponadto z krótkim występem zaprezentowały się przedszkolaki z Miejskiego Przedszkola i Przedszkola Sióstr Prezentek.

Więcej zdjęć na naszym facebooku