We wtorek, 25 stycznia, w Miejskim Ośrodku Kultury odbył się wernisaż wystawy malarstwa olkuskiej artystki Doroty Kajdy-Dudek. Ekspozycja liczy kilkanaście prac, głównie abstrakcji.

Dorota Kajda-Dudek ukończyła studia na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie z tytułem magistra sztuki. Obecnie pracuje jako nauczyciel języka angielskiego w Centrum Języków Obcych IMPULS w Olkuszu. Uwielbia wszelkie dziedziny sztuki, ale jej pasją jest malarstwo. Maluje od lat, a przygodę tę zaczęła już jako dziecko, biorąc udział w licznych konkursach plastycznych. Obecnie maluje głównie obrazy abstrakcyjne, gdyż lubi eksperymentować z barwą, fakturą i kompozycją. Jak przyznaje, abstrakcja pozwala jej oderwać się od rzeczywistości, pozwala malować to, co nieoczywiste i nieuchwytne.

Artystka brała dotąd udział w kilkunastu wystawach indywidualnych i zbiorowych:
1995 – Wystawa grafiki i rysunku „Baszta” w Olkuszu
1996 – Wystawa zbiorowa w Miejskim Ośrodku Kultury w Bukownie
2001 – Wystawa malarstwa w Pałacu Młodzieży w Katowicach
2005 – Wystawa malarstwa „Barwy natury” – „Tajemniczy ogród”, Kraków
2007 – Wystawa malarstwa „Barwy Tybetu” – „Tajemniczy ogród”, Kraków
2010 – Wystawa malarstwa Klub „Przyjaźń” w Olkuszu
2011- Wystawa malarstwa Miejski Ośrodek Kultury w Olkuszu
2015 – Wystawa malarstwa „Abstrakcje” –„Tajemniczy Ogród”, Kraków
2016 – Wystawa malarstwa „Tajemniczy Ogród”, Kraków
2019 – Wystawa malarstwa „Moje abstrakcje”, Miejski Ośrodek Kultury w Bukownie

Na wtorkowym wernisażu Dorocie Kajdzie-Dudek towarzyszyła rodzina oraz liczne grono przyjaciół i znajomych. Artystka zadedykowała wystawę swojemu tacie.

Podczas wernisażu wystąpiła wokalistka Studia Efendi Clue Lena Labisko. Po części oficjalnej przybyli goście zostali zaproszeni na lampkę szampana i słodki poczęstunek.

Wystawa malarstwa Doroty Kajdy-Dudek będzie dostępna dla zwiedzających przez najbliższe trzy tygodnie.