W sobotę, 16 grudnia, na placu przed Centrum Kultury odbyła się XI Wigilia dla Mieszkańców Bukowna. Jej organizatorami byli: Burmistrz Miasta Bukowno, Miejski Ośrodek Kultury oraz Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Bukownie.

Wspólne kolędowanie, składanie życzeń i degustacja świątecznych potraw to tradycyjnie główne punkty Wigilii dla Mieszkańców Bukowna. Już od godziny 11.00 na placu przed MOK można było zobaczyć występy wychowanków Świetlicy Środowiskowej „Ogniki”, przedszkolaków z Miejskiego Przedszkola w Bukownie i z Przedszkola Sióstr Prezentek, kapeli Bukowiacy, Ladies Fitness&Dance, wokalistów Studia Efendi Clue i MOK Bukowno oraz Pracowni Muzyczno-Teatralnej POZYTYWKA.

Tradycyjnie życzenia złożyli bukowianom przedstawiciele lokalnych władz, jednostek organizacyjnych i miejscy radni. Podczas spotkania osoby i instytucje, które wsparły XI Wigilię dla Mieszkańców Bukowna, zostały uhonorowane statuetkami Anioły Serc.

Jak co roku, nie zabrakło świątecznych potraw przygotowanych przez zaprzyjaźnionych restauratorów.