14 czerwca w Miejskim Ośrodku Kultury odbyło się uroczyste zakończenie roku akademickiego 2021/2022 Uniwersytetu Otwartego. Po odśpiewaniu hymnu „Gaudeamus igitur” studenci obejrzeli prezentację multimedialną będącą podsumowaniem mijającego właśnie roku akademickiego. Był to czas na przypomnienie sobie, co wydarzyło się od października do czerwca na organizowanych co dwa tygodnie spotkaniach, na chwilę refleksji i uśmiechu. Następnie prelekcję pt. “E- HANDEL I E-ZAKUPY – WARUNKI I PROCEDURY ZAKUPÓW W INTERNECIE” wygłosił prof. dr hab. Andrzej Szromnik z Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Oprócz profesora Szromnika w sali widowiskowej MOK nie mogło zabraknąć prof. dr hab. Zofii Budrewicz (prof. Zofia Budrewicz jest opiekunem UO z ramienia Uniwersytetu Pedagogicznego im. KEN w Krakowie, zaś prof. Andrzej Szromnik – z ramienia Uniwersytetu Ekonomicznego). Bardzo dziękujemy za obecność i ciepłe słowa!

Po zakończeniu wykładu zgromadzeni na sali studenci otrzymali dyplomy ukończenia kolejnego roku nauki oraz symboliczne upominki. Nie zabrakło także kwiatów i podziękowań od studentów dla dyrektor MOK Anety Nielaby oraz koordynatorek UO – Beaty Jurczyk i Agnieszki Zub.

Druga część wydarzenia odbyła się na placu przed MOK. Tutaj z kolei oficjalnie zakończono kolejny rok pracy sekcji Decoupage prowadzonej przez Iwonę Jarno-Kurach. Dla zgromadzonych zaśpiewały wokalistki Studia Efendi Clue i MOK Bukowno: Amelia Gołębiowska, Klaudia Kozak oraz Katarzyna Adamczyk-Drożyńska. Wieczór zakończył się wspólnym biesiadowaniem przy muzyce kapeli Bukowiacy :-)