MOK BUKOWNO i FUNDACJA SKRZYDLATY PIES zapraszają na
VII Bukowieński PsieMarsz!

10 października (niedziela) 2021 r., godz. 11.00.

W zeszłym roku epidemia covid-19 pokrzyżowała nam plany i dlatego zeszłoroczny, VI PsieMarsz miał formę wirtualną. Widzieliśmy się na odległość. Mamy nadzieję, że w tym roku uda nam się wspólnie pomaszerować wraz ze swoimi wspaniałymi pupilami!
Zatem: MOK Bukowno i Fundacja Skrzydlaty Pies oficjalnie zapraszają na VII Bukowieński Psiemarsz!
A o co chodzi w PsieMarszu? Chodzi o świetną zabawę z naszymi czterołapnymi pupilami! Zabieramy swoich czterołapnych psich przyjaciół i spotykamy się przy MOK Bukowno, ul. Kolejowa 3 w Bukownie.
Kto nie ma / nie może wziąć swojego psa – niech weźmie maskotkę!
Zapraszamy również Psiolubów ze swoimi pupilami spoza Bukowna!
Tegoroczny PsieMarsz rozpoczniemy o godzinie 11:00.
Po krótkim zapoznaniu się, każdy czterołapny uczestnik PsieMarszu dostanie numerek i wyruszymy na ulice Bukowna – głośno chwaląc się swoimi najwspanialszymi pupilami! Wędrujemy nad naszą piękną rzekę Sztołę, by pochwalić się urokliwym zakolem rzeki przy ul. Mostowej.
Przy altance zrobimy postój i krótki odpoczynek; będzie również czas na napawanie się okolicą, robienie zdjęć, na rozmowy i psie zabawy.
Podczas PsieMarszu,wybierzemy:
1. najpiękniejszego psa
2. najmądrzejszego psa
3. najoryginalniejszego psa
4. najsympatyczniejszego psa.
Po powrocie z PsieMarszu każdy będzie mógł ogrzać się przy ognisku, upiec kiełbaskę, zjeść ziemniaka z ogniska, a w tym czasie Komisja (wcześniej przez nas wybrana) zliczy oddane głosy, by później obwieścić, który pies jaki zdobył tytuł!
Oczywiście każdy z wybranych psów dostanie dyplom i upominki.
Przez cały czas trwania imprezy będzie można wesprzeć Fundację Skrzydlaty Pies, przynosząc dary rzeczowe: koce, pledy, legowiska, dobrej jakości karmę, psie akcesoria, jak również wybierając coś na fundacyjnym bazarku i zostawiając datek w fundacyjnej puszcze (zbiórka publiczna nr 507/2014/or).
W PsieMarszu wezmą również udział bezdomne psy – podopieczni Fundacji Skrzydlaty Pies, którym Fundacja szuka nowych odpowiedzialnych opiekunów. – Może któryś z psów zamieszka w Bukownie? Wolontariusze Fundacji będą do dyspozycji każdego, kto zechce rozważyć adopcję bezdomnego psa.
Przez cały czas trwania imprezy będzie można skorzystać z porad Katarzyny Grzegorczyk – behawiorysty zwierzęcego, oraz zasięgnąć informacji u wolontariuszy Fundacji Skrzydlaty Pies na wszelakie tematy związane z psami (opieka, żywienie, adopcja).
UWAGA: ZASTRZEGAMY SOBIE MOŻLIWOŚĆ ODWOŁANIA PSIEMARSZU LUB PRZENIESIENIA GO NA INNY TERMIN WYŁĄCZNIE ZE WZGLĘDU NA NIESPRZYJAJĄCĄ POGODĘ (MOŻE NAS ODSTRASZYĆ TYLKO ULEWNY DESZCZ) ORAZ ZE WZGLĘDU NA WPROWADZENIE OBOSTRZEŃ ZWIĄZANYCH Z EPIDEMIĄ COVID-19.
REGULAMIN PSIEMARSZU:
1. Psy biorące udział w PsieMarszu muszą mieć aktualne szczepienie p. wściekliźnie.
2. Jeśli Twój pies nie lubi obcych ludzi, hałasu, towarzystwa innych psów – niepotrzebnie go nie stresuj, niech pies zostanie w domu. Przyjdź bez psa!
3. Jeśli Twój pies może zachować się niewłaściwie, załóż mu kaganiec – odpowiednio dobrany (najlepiej fizjologiczny).
4. W PsieMarszu NIE mogą brać udziału psy w kolczatkach, na dławikach i w obrożach elektrycznych oraz w źle dobranych kagańcach (w tym tzw. weterynaryjnych).
5. Jeśli Twój pies nie lubi bliskiego kontaktu z obcymi ludźmi i psami – przywiąż do jego obroży albo smyczy w widocznym miejscu żółtą kokardkę/chustę/wstążeczkę, co będzie sygnałem dla innych, by nie podchodzić do psa zbyt blisko.
6. Zakazane jest spuszczanie psów ze smyczy. Należy być wyposażonym w odpowiednio długą smycz/linkę.
7. Dla komfortu psów zrezygnowaliśmy z baloników. Prosimy nie przynosić ze sobą rzeczy, które mogą powodować huki, głośne hałasy.
8. Ze względu na panującą epidemię Covid-19 rekomendujemy zachowanie dystansu między uczestnikami PsieMarszu i używanie maseczek podczas bliskiego kontaktu.
Wszelkie uwagi i sugestie sugestie prosimy kierować poprzez naszego FB lub kontakt telefoniczny: Kasia 606 962 357.
Serdecznie zapraszamy!