W sobotę, 17 grudnia, na placu przed Centrum Kultury odbyła się X Wigilia dla Mieszkańców Bukowna. Jej organizatorami byli: Burmistrz Miasta Bukowno, Miejski Ośrodek Kultury oraz Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Bukownie.

Wspólne kolędowanie, składanie życzeń i degustacja świątecznych potraw to główne punkty tegorocznej Wigilii dla Mieszkańców Bukowna. Mróz i śnieg nikogo nie odstraszyły i na placu przed Centrum Kultury już od godziny 10.00 można było zobaczyć występy wychowanków Świetlicy Środowiskowej „Ogniki”, przedszkolaków z Miejskiego Przedszkola w Bukownie i z Przedszkola Sióstr Prezentek, zespołu ANIMATO, Spod Buczyny, kapeli Bukowiacy, Ladies Fitness&Dance, wokalistów Studia Efendi Clue i MOK Bukowno oraz Pracowni Muzyczno-Teatralnej POZYTYWKA.

Tradycyjnie życzenia złożyli bukowianom przedstawiciele lokalnych władz, jednostek organizacyjnych i miejscy radni. Podczas spotkania wręczono także nagrody i dyplomy laureatom Konkursu Plastycznego”Bukowieński Anioł Stróż”, a osoby i instytucje, które wsparły X Wigilię dla Mieszkańców Bukowna, zostały uhonorowane statuetkami „Anioły Serc”.

Nie zabrakło świątecznych potraw przygotowanych przez zaprzyjaźnionych restauratorów oraz kiermaszu bożonarodzeniowego, gdzie można było zakupić świąteczne upominki.

Na zakończenie najmłodsi mogli obejrzeć film animowany w Kinie MOK.