W sobotni jesienny wieczór (18 listopada 2023 r.) udaliśmy się w przyjemną muzyczną podróż. Na kolejnym koncercie z cyklu „Elżbieta Konopczak i jej goście” nawet nie będąc znawcą klasyki, można było docenić kunszt artystów. Tym razem posłuchaliśmy wspaniałych głosów – sopranów, basu i barytonu oraz gry na saksofonie, flecie i fagocie.

Wstąpili dla nas artyści, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z muzyką, oraz tacy, którzy gościli już na wielkich scenach koncertowych. Sylwia Frączek, Zuzanna Kuliszewska, Gabriela Korzystka, Karolina Stachurska to osoby obdarzone sopranem. Basem i barytonem zaśpiewał Zbigniew Żdżarski. Na saksofonie zagrała Maria Gęgotek, na flecie – Bernadetta Leksycka, a na fagocie Kateryna Kravets.
Akompaniowały: Elżbieta Konopczak oraz Marta Wróblewska.

Podczas koncertu zabrzmiały utwory największe, ponadczasowe i bliskie sercom melomanów. Artyści wzruszyli i bawili publiczność, która pojawiła się w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Bukownie. Nie zabrakło bisów i śpiewu publiczności z solistami.

Koncert, podobnie jak i wcześniejsze z tego cyklu, prowadziła Urszula Kalecińska-Kucik. W lekkim i żartobliwym stylu wprowadziła nas w muzyczne kulisy twórców i wykonawców utworów.

Serdecznie dziękujemy Elżbiecie Konopczak i jej gościom za ten wspaniały wieczór!