W piątek, 17 listopada, w Miejskim Ośrodku Kultury odbył się finał XXXI Sejmiku Poetyckiego “Pod Diablą Górą”.

Sejmik Poetycki to Ogólnopolski Konkurs Poezji o Złoty, Srebrny i Brązowy Liść Bukowy, odbywający się w dwóch kategoriach wiekowych; I – do lat 18, II – powyżej 18 roku życia. Jego celem jest pobudzanie aktywności poetyckiej w środowisku oraz doskonalenie i popularyzacja twórczości amatorskiej wśród dzieci i młodzieży. Konkurs od wielu lat odbywa się pod patronatem Burmistrza Miasta Bukowno Mirosława Gajdziszewskiego.

Warunkiem udziału w Sejmiku było dostarczenie jednego wiersza o dowolnej tematyce, niepublikowanego w wydawnictwach zwartych (książki, czasopisma) i nienagradzanego w innych konkursach.

Na tegoroczny Sejmik nadesłano 50 wierszy: 9 w kategorii I oraz 41 w kategorii II. Na konkurs napłynęły wiersze m.in. z: Krakowa, Warszawy, Gdańka, Sanoka, Skawiny, Kielc, Suwałk, Łodzi, Sławkowa, Jaworzna, Dąbrowy Górniczej, Piotrkowa Trybunalskiego, Raciborza, Olkusza i Bukowna. Jurorem Sejmiku Poetyckiego Bukowno 2023 był poeta Sebastian Sierka.

WERDYKT
Kategoria I – do 18 lat:
I. Złoty Liść Bukowy: Natalia Głowania (godło: Lawenda) – „Vanitas vanitatum et omnia vanitas” (Bukowno)
II. Srebrny Liść Bukowy: Grzegorz Roda (godło: De) – „Bomba”(Gdańsk)
III. Brązowy Liść Bukowy: Julia Michalska (godło: Jamas) – „Przyjaciółka” (Sławków)
Wyróżnienie:
Gabriela Batko (godło: Mirabelka) – „Tęskno mi” (Skawina)

Kategoria II – powyżej 18 lat:
I. Złoty Liść Bukowy: Magdalena Cybulska (godło: Salamandra) – „Osiedle” (Łódź)
II. Srebrny Liść Bukowy: Milena Gojny-Zbierowska (godło: Przewodnik) – „Na wypadek miłości mam nóż ” (Chorzów)
III. Brązowy Liść Bukowy: Marcin Tomsia (godło: zmierzch) – „Czereśnie” (Kwaśniów Dolny)
Wyróżnienie:
Martyna Śmiech (godło: Begonia) – „Rozdział nr 5: Echa myśli z piołunem w zębach” (Kielce)

Serdecznie gratulujemy!

Podczas piątkowej gali nagrodzeni i wyróżnieni w konkursie odebrali nagrody i dyplomy z rąk zastępcy burmistrza Marcina Cockiewicza, jurora Sebastiana Sierki oraz dyrektor MOK Anety Nielaby. Tradycyjnie, oprócz nagród przyznanych przez jurora, wręczono także nagrody Dyrektora MOK – dla uczestników z terenu naszego miasta. Każdy w nagrodzonych i wyróżnionych otrzymał wydany specjalnie przy okazji finału tomik, w którym znalazły się wszystkie nadesłane na konkurs wiersze.

Podczas gali z minirecitalem “Parę nut o miłości” wystąpiła Rozalia Dessauer, która w przejmujący sposób wykonała następujące utwory: „Magiczne ognie“, „Nic dwa razy“, „Prosta piosenka“, „Dookoła noc się stała“ oraz „Idziesz ze mną“. Rozalia to wielokrotna laureatka festiwali i przeglądów muzycznych. Swoją drogę artystyczną rozpoczynała w Ognisku Muzycznym Dodi Art, dziś związana jest przede wszystkim z bolesławską pracownią „POZYTYWKA”. Uczestniczyła w licznych warsztatach i projektach muzycznych. Jest solistką zespołu wokalno-instrumentalnego MOK Olkusz, a ostatnio wystąpiła w autorskim musicalu Młodzieżowego Teatru Muzycznego w olkuskim MOK.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wydarzenia 🙂