W piątek, 20 maja, Miejski Ośrodek Kultury zaprosił na V Bukowieńską Noc Muzeów. Podczas imprezy m.in. otwarto plenerową wystawą fotografii autorstwa Tomasza Móla, zatytułowaną”Przyroda to najpiękniejszy uniwersytet”, i rozstrzygnięto konkurs fotograficzny „Magiczny Las”. Ponadto uczestnicy wydarzenia mieli okazję obejrzeć wystawę eksponatów Muzealnej Sali Regionalnej, wziąć udział w warsztatach plenerowych z lokalnymi artystami – Wiesławem Obrokiem oraz Leszkiem Krzemieniem, wykonać ukraińską wyszywankę, czy ulepić z gliny dowolną ozdobę. Nadleśnictwo Olkusz przeprowadziło z kolei warsztaty dla najmłodszych, pod hasłem “Las inspiracją”. W występie wokalnym zaprezentowała się, doskonale znana bukowianom, Katarzyna Adamczyk-Drożyńska. Nie zabrakło stoisk rękodzielniczych prezentujących warsztat pracy decoupage, rzeźby, malarstwa i papieru czerpanego. Imprezę zakończył koncert grupy instrumentalno-wokalnej Klubu „Przyjaźń” z Olkusza, który odbył się w amfiteatrze MOK :-)

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wydarzenia.