“Bukowno dla kobiet” to drugie wydarzenie (tym razem online), które odbyło się w ramach realizowanego przez Miejski Ośrodek Kultury projektu “Bukowno lokalnie i kulturalnie”. Wydarzenie, jak sama nazwa wskazuje, przygotowane zostało głównie z myślą o kobietach.

W ramach imprezy na Facebooku MOK odbył się wirtualny pokaz mody 50+, podczas którego bukowianki prezentowały przygotowane przez siebie, autorskie kreacje. Tuż po nim pokazana została galeria zdjęć ukazująca interesujące miejsca związane z tradycją i dziedzictwem naszego miasta. Na zaprezentowanych fotografiach można było zobaczyć m.in. Dolinę Sztoły, Leśny Dwór, czy zabytkowe bukowieńskie kapliczki.

Kolejnym punktem wydarzenia był długo wyczekiwany przez publiczność koncert zespołu poezji śpiewanej “Po Burzy”. Formacja wystąpiła w składzie: Aneta Ślusarczyk – wokal, prowadzenie, Mateusz Filo – pianino, Katarzyna Filo – altówka, Kamila Kowalczyk – cajon, Jacek Żurek – gitara basowa, Artur Pacia – gitara prowadząca. Zespół zaprezentował kilkanaście utworów, z których aż 7 znajdzie się na nowej, trzeciej płycie (poprzednie płyty to: „Nie mogę zasnąć, kochanie” (2015) i „Plan na życie” (2017)). Publiczność usłyszała m.in. “Tęsknotę”, “Kołysankę indiańską”, “Neja, nej”, “Chwiejny świat”, “Chcę”, czy “Miłość do naprawy”.

Ostatnim punktem spotkania była prelekcja kosmetolożki Moniki Kaliwody na temat doboru koloru makijażu do cery.