17 września w Centrum Kultury odbyła się I Noc Kultury, zorganizowana przez MOK, przy współpracy Miejskiej Biblioteki Publicznej.

Wydarzenie rozpoczęło się już w godzinach przedpołudniowych filmem animowanym w kinie MOK i animacjami, w których wzięły udział przedszkolaki z Miejskiego Przedszkola w Bukownie.

Po południu w Miejskiej Bibliotece Publicznej zorganizowano warsztaty dla dzieci i młodzieży, pt. „Książkę tworzymy, czytać lubimy”, a w holu głównym Centrum Kultury bukowieńska Biblioteka otworzyła wystawę fotografii Jana Gwoździa, zatytułowaną “Olkusz Nocą” (wystawa pochodzi ze zbiorów Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Olkuszu).

O godz. 19.00 w sali wystawowej MOK odbył się wernisaż wystawy malarstwa Michała Kwarciaka, absolwenta Prywatnego Policealnego Studium Zawodowego Opus Art w Sosnowcu na kierunku witraż i Akademii Jana Długosza w Częstochowie na kierunku malarstwo sztalugowe (2015) oraz malarstwo w architekturze i urbanistyce (specjalizacja 2016). Kwarciak to uczestnik kilkudziesięciu wystaw zbiorowych oraz kilku indywidualnych, a także kilkunastu plenerów malarskich (wystawy indywidualne, m.in.: Galeria OKNO w Olkuszu – 2016, Galeria BWA Olkusz – 2017, Galeria BWA “JATKI” w Nowym Targu – 2017, Galeria Wieże KWK Polska w Świętochłowicach – 2017).

Na wystawie w Miejskim Ośrodku Kultury można zobaczyć dwadzieścia prac artysty. Ich tematyka oscyluje pomiędzy jawą a snem; prace pełne są baśniowej tajemniczości, magii, oniryzmu. Ekspozycja będzie dostępna dla zwiedzających przez najbliższy miesiąc.

Ostatnim punktem Nocy Kultury był koncert wokalistów sekcji wokalnej MOK Bukowno oraz Studia Efendi Clue. Na sali widowiskowej wystąpili: Magdalena Urbańska, Martyna Główka, Magdalena Pędras, Maks Kaszuba, Zosia Grzanka i Karolina Stachurska.