W sobotę, 7 sierpnia, na placu przy remizie OSP Bukowno Miasto odbył się kolejny Festyn Strażacki, zorganizowany w ramach projektu “Promocja monografii jako element szerzenia lokalnej kultury i dziedzictwa lokalnego animowane przez OSP Bukowno Miasto na terenie Miasta Bukowno”.

Podobnie jak przed tygodniem, impreza rozpoczęła się od promocji monografii “Dzieje Bukowna”, przygotowanej przez Miejską Bibliotekę Publiczną. Zainteresowani mogli otrzymać bezpłatne egzemplarze publikacji.

Przed mieszkańcami wystąpili artyści dobrze znani lokalnej publiczności: Zespół Spod Buczyny, Kapela Bukowiacy, wokaliści Studia Efendi Clue i MOK Bukowno, Ladies Fitness & Dance, a także zespoły, które przyjechały do nas aż z Podhala: kapela Górole oraz zespół góralski Obrotni.

Wiele emocji wzbudził pokaz pierwszej pomocy w wykonaniu OSP Bukowno Miasto oraz pokaz Ju-Jitsu przygotowany przez UKS SAMURAJ. Nie zabrakło również konkursów i animacji przygotowanych przez pracowników MOK Bukowno.

Festyny Strażackie, które odbyły się 31 lipca i 7 sierpnia, połączone z promocją monografii Miasta Bukowno, zostały zorganizowane w ramach działania dofinansowanego ze środków Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 w ramach projektu grantowego pt. “Zachowanie dziedzictwa poprzez promocję lokalnych zasobów przyrodniczych, kulturalnych i historycznych”.

Organizatorem festynów była OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA W BUKOWNIE MIEŚCIE w ramach grantu powierzonego przez Lokalną Grupą Działania LGD “Nad Białą Przemszą”.

Współorganizatorzy: Miasto Bukowno, MOK Bukowno, Miejska Biblioteka Publiczna oraz MOSiR.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z imprezy.

Więcej zdjęć tutaj.