W niedzielne popołudnie, 18 czerwca, na placu przy MOK Bukowno odbył się II Zlot Czarownic, zorganizowany przez Miejski Ośrodek Kultury. Tańce z miotłami, wyplatanie wianków, poszukiwanie kwiatu paproci, występy wokalne – to tylko niektóre z przygotowanych przez MOK atrakcji.

Zlot rozpoczął się punktualnie o godz. 17.00 korowodem czarownic, który wyruszył sprzed Miejskiego Ośrodka Kultury i przeszedł ulicami Kolejową, Nową i Zwycięstwa. Po powrocie do MOK rozpoczęła się główna część imprezy. Specjalnie przygotowane tańce czarownic wykonali m.in. pracownicy Miejskiego Ośrodka Kultury, dzieci ze Świetlicy Środowiskowej Ogniki, podopieczni Świetlicy Skałka i Pracowni Muzyczno-Teatralnej Pozytywka i grupa Ladies Fitness&Dance. Podczas imprezy rozstrzygnięto także konkurs plastyczny „Czarownica i jej kot”, szukano kwiatu paproci, wyplatano wianki, śpiewano i tańczono.

II Zlot Czarownic w Bukownie zakończył koncert śląskiej formacji 418, wykonującej muzykę rockową z domieszką bluesa i rock and rolla. Najbardziej wytrwali uczestnicy imprezy wzięli udział w pokazie tańca ognia!