Za nami IX Bukowieński PsieMarsz, zorganizowany przez Fundację „Skrzydlaty Pies” i MOK Bukowno. Chociaż w tym roku psów było mniej niż w latach poprzednich, impreza udała się wyśmienicie. Podobnie jak w minionych edycjach wydarzenia, uczestnicy przeszli ze swoimi pupilami z Miejskiego Ośrodka Kultury do zakola rzeki Sztoły i po prezentacji psów i krótkiej integracji wrócili na plac przed Centrum Kultury. Tutaj wybrano 4 NajPsy PsieMarszu 2023. W tym roku zwycięzcami zostały: Lola, Cleo, Flokuś i Klara, które otrzymały dyplomy i upominki, zaś wyróżnienie przyznano pieskowi o imieniu Diesel.

Specjalnie na PsieMarsz przyjechali uczniowie Szkoły Podstawowej nr 17 ze Świętochłowic, goście z Sosnowca, Będzina, Krakowa i okolicznych miejscowości.

Tuż przed rozpoczęciem imprezy w amfiteatrze MOK nagrywano drugą część teledysku do piosenki „Skrzydlaty Pies” (pierwsza część teledysku powstała w Sosnowcu). Jak informuje Fundacja, już wkrótce nastąpi premiera, no co z wielką niecierpliwością czekamy 🙂

Imprezę tradycyjnie zakończyło ognisko z pieczonymi kiełbaskami. Nie zabrakło także słodkich ciasteczek, którego co roku pieką panie Irena i Magdalena Kubańskie.

Przez cały czas trwania PsieMarszu odbywał się charytatywny bazarek, z którego dochód zostanie przeznaczony na pomoc bezdomnym zwierzętom.