W piątek 12 stycznia w Miejskim Ośrodku Kultury odbył się wernisaż wystawy malarstwa i rysunku Marzeny Skubis.

Autorka wystawy z wykształcenia jest plastykiem i florystką. Obecnie pracuje w Przedszkolu Sióstr Prezentek w Bukownie, gdzie prowadzi m.in. warsztaty plastyczne “Mali Artyści”. Pani Marzena ma na swoim koncie kilka wystaw, m.in. wystawę rysunku i malarstwa w Pałacu Młodzieży w Katowicach. W życiu prywatnym mama dwóch dorosłych córek i miłośniczka gór.

Na prezentowanej w MOK wystawie pokazano kilkanaście prac artystki, wśród których znajdują się pejzaże, portrety, obrazy zwierząt, a także abstrakcje. Można tu również zobaczyć kolorowankę “Przygody Syrenki Sary”, która powstała w 2020 roku (czas zdalnego nauczania w związku z pandemią Covid-19) dla wychowanków Przedszkola Sióstr Prezentek. Podczas wernisażu zaśpiewała Sandra Skubis :-)

Ekspozycja jest dostępna dla zwiedzających w sali wystawowej MOK, ul. Kolejowa 3.