W poniedziałek 22 stycznia odbyło się wręczenie nagród w III Międzywojewódzkim Konkursie Plastycznym na drzewo genealogiczne pt. “Moje drzewo genealogiczne”. Organizatorem tego przedsięwzięcia jest Miejski Ośrodek Kultury w Bukownie oraz Muzealna Sala Regionalna.

Konkurs kierowany był do uczniów klas od 5 do 8 szkoły podstawowej. W tym roku wpłynęło aż 57 prac z miejscowości takich jak: Klucze, Bukowno, Olkusz, Bolesław, Bydlin, Zederman, Sławków czy Rodaki. Wykonane drzewa musiały zawierać minimum trzy pokolenia wstecz, licząc jako pierwsze pokolenie autora. Oprócz walorów graficznych dla jury ważne były walory merytoryczne – użycie w opisie drzewa odpowiednich znaków typowych dla genealogii. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i wszystkim uczestnikom, którzy poprzez udział w konkursie poznali historię własnej rodziny, a poprzez jej losy historię własnej miejscowości i regionu.

Do zobaczenia za rok!