Zapraszamy na II spotkanie Uniwersytetu Juniora 😊
Zajęcia odbędą się 18.11.2023 r. o godz. 10.00
Więcej szczegółów w MOK Bukowno.

Podczas naszego warsztatu “Niemiecka Bajka” dzieci:
– poznają bohaterów niemieckiej Baśni “Dziadek do Orzechów”;
słuchają pięknej muzyki znanych niemieckich kompozytorów;
– dowiadują się o niemieckim “Szlaku Zabawek” oraz Muzeum Zabawek w Norymberdze;
– mają okazję pobawić się oryginalnymi lub odtworzonymi przez nas tradycyjnymi niemieckimi zabawkami;
– poznają historię misia “Teddy Bear” oraz bożonarodzeniowej choinki;
mogą poskakać na bawarskich krowach i usłyszeć dźwięki ich dzwonków;
mają okazję zmierzyć tradycyjne niemieckie stroje.

Czy wiesz, że pluszowy miś, drewniane żołnierzyki i dziadki do orzechów oraz wiele innych zabawek pochodzi właśnie z Niemiec? Dawniej istniał tam Szlak Zabawek – rozciągał się pomiędzy Norymbergą a Erfurtem na długości około 300 km, przebiegając przez 30 miast i miasteczek niezwykle ważnych dla niemieckiej tradycji wytwarzania zabawek, które zasłynęły jako wzór jakości. Nasza wizyta w bajkowym zamku Neuschwanstein, w Muzeum Zabawek w Norymberdze, zwiedzanie średniowiecznych niemieckich miast i lektura przepięknej opowieści o Dziadku do Orzechów stworzyły kanwę dla tych zajęć. Warsztaty “Niemiecka Bajka” ubogaca również muzyka, jak uroczysty “Marsz” Mendelssohna, czy nostalgiczna “Kołysanka” Brahmsa.