Tradycyjnie w lipcu Miejski Ośrodek Kultury zorganizował wakacje dla najmłodszych.

Cztery trwające od poniedziałku do czwartku turnusy odbywały się pod hasłami: “Słoneczny pociąg”, “Magiczny las”, “Ocean Spokojny” oraz “Ruch to zdrowie”. Uczestnicy półkolonii z pewnością nie mogli narzekać na nudę. Najmłodsi mieli okazję m.in. poznać tajemnice Kosmosu, stworzyć własną planetę i jej mieszkańców, spotkać się z nauczycielem geografii Tomaszem Baranem, który wprowadził uczestników w zagadnienia dotyczące zmieniających się na naszej planecie pór roku, czy rozwiązywać zadania podczas spacerowej gry miejskiej. Dzieci dołączyły także do akcji #kamyczki, polegającej na tym, że każde z nich zaprojektowało swój własny kamień z kodem pocztowym Bukowna. Kamyki pozostawiono w różnych miejscach naszego miasta, a część z nich pojechała w inne zakątki Polski. Ponadto organizowano spacery, zajęcia plastyczne, sportowe i rekreacyjne. W każdy czwartek odbywały się także zajęcia na “ORLIKU”, gdzie pod okiem trenera dzieciaki brały udział w licznych grach i zabawach.

Ogromne podziękowania dla MOSiR Bukowno za umożliwienie uczestnikom zajęć udziału w zajęciach sportowych oraz możliwość ochłody kurtyną wodną :D

Z kolei w sierpniowe wtorki i czwartki na placu przed MOK odbywają się Wakacyjne Podwórka. Najmłodsi mogą wziąć udział w zabawach sportowych, animacjach i oglądać seanse filmowe.