MOK BUKOWNO & FUNDACJA SKRZYDLATY PIES zapraszają 9 października (niedziela) 2022 r. na 8 Bukowieński PsieMarsz!

Zabieramy swoich czterołapnych psich przyjaciół i spotykamy się przy MOK Bukowno ul. Kolejowa 3 w Bukownie. Kto nie ma / nie może wziąć swojego psa – niech weźmie maskotkę!

Zapraszamy uczestników także spoza Bukowna!
Tegoroczny PsieMarsz rozpoczniemy o godzinie 13:00.
Po krótkim zapoznaniu się ludzi i psów, każdy czterołapny uczestnik PsieMarszu dostanie numerek i wyruszymy na ulice Bukowna. Wędrujemy nad zakole naszej nieistniejącej pięknej rzeki Sztoły przy ul. Mostowej.
Przy altance zrobimy postój i krótki odpoczynek. Będziemy mogli lepiej się poznać. Zaprosimy opiekunów i psy do przedstawienia się i pochwalenia się swoimi umiejętnościami!
Będzie również czas na napawanie się okolicą, robienie zdjęć, na rozmowy i psie zabawy.

Podczas PsieMarszu każdy niech bacznie obserwuje uczestniczące w PsieMarszu psiaki, by po powrocie do MOKu oddać swój głos na:
1. najpiękniejszego psa
2. najmądrzejszego psa
3. najoryginalniejszego psa
4. najsympatyczniejszego psa

Po powrocie z PsieMarszu każdy będzie mógł ogrzać się przy ognisku, upiec sobie kiełbaskę, zjeść ziemniaka z ogniska, a w tym czasie Zacna Komisja (wcześniej przez nas wybrana) zliczy oddane głosy, by później obwieścić, który pies jaki zdobył tytuł!
Oczywiście każdy z wybranych psów dostanie dyplom i super upominki.

Przez cały czas trwania imprezy będzie można wesprzeć Fundację Skrzydlaty Pies: przynosząc dary rzeczowe: koce, pledy, legowiska, dobrej jakości karmę, psie akcesoria, jak również wybierając coś na fundacyjnym bazarku i zostawiając datek w fundacyjnej puszcze (zbiórka publiczna nr 507/2014/or)

W PsieMarszu wezmą również udział bezdomne psy – podopieczni Fundacji Skrzydlaty Pies, którym Fundacja szuka nowych odpowiedzialnych opiekunów – Może któryś z psów zamieszka w Bukownie?
Wolontariusze Fundacji będą do dyspozycji każdego, kto zechce rozważyć adopcję bezdomnego psa.
Przez cały czas trwania imprezy będzie można skorzystać z porad Kasi Grzegorczyk – behawiorysty zwierzęcego, oraz zasięgnąć informacji u wolontariuszy Fundacji Skrzydlaty Pies na wszelakie psie tematy (opieka, żywienie, adopcja).

UWAGA: ZASTRZEGAMY SOBIE MOŻLIWOŚĆ ODWOŁANIA PSIEMARSZU LUB PRZENIESIENIA GO NA INNY TERMIN WYŁĄCZNIE ZE WZGLĘDU NA NIESPRZYJAJĄCĄ POGODĘ (MOŻE NAS ODSTRASZYĆ TYLKO ULEWNY DESZCZ) ORAZ ZE WZGLĘDU NA WPROWADZENIE OBOSTRZEŃ ZWIĄZANYCH Z EPIDEMIĄ COVID-19.

REGULAMIN PSIEMARSZU
1. Psy biorące udział w PsieMarszu muszą mieć aktualne szczepienie p. wściekliźnie
2. Jeśli Twój pies nie lubi obcych ludzi, hałasu, towarzystwa innych psów – niepotrzebnie go nie stresuj, niech pies zostanie w domu. Przyjdź bez psa!
3. Jeśli Twój pies może zachować się niewłaściwie, załóż mu kaganiec – odpowiednio dobrany (najlepiej fizjologiczny)
4. W PsieMarszu NIE mogą brać udziału psy w kolczatkach, na dławikach i w obrożach elektrycznych oraz w źle dobranych kagańcach (w tym tzw. weterynaryjnych)
5. Jeśli Twój pies nie lubi bliskiego kontaktu z obcymi ludźmi i psami – przywiąż do jego obroży albo smyczy w widocznym miejscu żółtą kokardkę/chustę/wstążeczkę, co będzie sygnałem dla innych, by nie podchodzić do psa zbyt blisko
6. Zakazane jest spuszczanie psów ze smyczy. Należy być wyposażonym w odpowiednio długą smycz/linkę
7. Dla komfortu psów zrezygnowaliśmy z baloników. Prosimy nie przynosić ze sobą rzeczy, które mogą powodować huki, głośne hałasy.

W razie kolejnych sugestii, uwag, prosimy o wpisy lub kontakt telefoniczny
Kasia 606 962 357

ZAPRASZAMY!