Serdecznie zapraszamy 21 października 2022 na finał jubileuszowego XXX Sejmiku Poetyckiego “Pod Diablą Górą”!

W programie m.in. spotkanie z Jurorem tegorocznej edycji konkursu Jakubem Kornhauserem, wręczenie nagród laureatom konkursu, wystawa malarstwa Wiesława Obroka oraz koncert zespołu Po Burzy!

Serdecznie zapraszamy! Rozpoczynamy wystawą malarstwa Wiesława Obroka o godz. 16.30 (sala wystawowa).

Jakub Kornhauser

Poeta, tłumacz, eseista, redaktor, krytyk literacki i literaturoznawca, filolog romański, doktor nauk humanistycznych w zakresie literaturoznawstwa, pracownik naukowy Uniwersytetu Jagiellońskiego – współzałożyciel i pracownik Ośrodka Badań nad Awangardą przy Wydziale Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego. Zajmuje się teorią i historią awangardy, literaturą eksperymentalną, kulturą Europy Środkowej i krajów romańskich, współczesną poezją polską i światową, nowym materializmem i kinem współczesnym.

Autor m.in.:

• “Niebezpieczny paragraf” (2007) – tom poezji
  • “Niejasne istnienia: (prozy poetyckie)” (2009)
  • “Drożdżownia” (2015) – prozy poetyckie
  • “Wolność krzepi” (2018) – tom esejów
  • “Dziewięć dni w ścianie” (2019) – prozy poetyckie
  • “Premie górskie najwyższej kategorii” (2020) – prozo-eseje
  • “Krwotoki i wiewiórki” (2021) – tom poezji

W 2016 r. otrzymał Nagrodę im. Wisławy Szymborskiej za tom “Drożdżownia”.