W niedzielne popołudnie, 27 czerwca, w zakolu rzeki Sztoły odbył się I Zlot Czarownic, zorganizowany przez Miejski Ośrodek Kultury w Bukownie. Tańce z miotłami, wyplatanie wianków, magiczne mikstury i zioła, poszukiwanie kwiatu paproci, występy wokalne, konkursy, warsztaty plastyczne – to tylko niektóre z przygotowanych przez MOK atrakcji. W imprezie wzięło udział kilkaset osób.

Zlot rozpoczął się punktualnie o godz. 17.00 barwnym korowodem, który wyruszył sprzed Miejskiego Ośrodka Kultury nad zakole Sztoły. To właśnie tam odbyła się główna część imprezy.

Małe i duże czarownice, w barwnych, fantazyjnych strojach, doskonale się bawiły, tańcząc, puszczając wianki na wodzie i biorąc udział w przygotowanych konkursach i warsztatach.

Wśród uczestników Zlotu znaleźli się m.in. podopieczni Świetlicy Skałka, grupa Ladys Doroty Gajewskiej, zespoły Psotki, Pozytywka i kropkaPL z Centrum Kultury w Bolesławiu, dzieci ze Świetlicy Środowiskowej Ogniki, a nawet Klub Seniora. O dawnych zwyczajach opowiadali Irena Kubańska i Józef Niewdana, a z występami wokalnymi zaprezentowali się Bukowiacy, zespół Spod Buczyny oraz Justyna Bałucka ze Studia Efendi Clue.

Podczas imprezy rozstrzygnięto, ogłoszony kilka tygodni temu, konkurs na „Współczesną Czarownicę“. Do plastycznej rywalizacji swoje prace zgłosiło 30 uczestników (jeden z rysunków przysłano aż z dalekich Włoch!).

Wyniki konkursu:

Kategoria I – 4-latki:

I miejsce: Antoni Araźnik

II miejsce: Amelia Wróblewska

III miejsce ex æquo: Pola Różanowska, Alicja Kmita

Kategoria II – 6-7-latki:

I miejsce: Julian Wilczyński

II miejsce: Izabela Kukułka

Kategoria III – 8-9- latki:

I miejsce: Aleksandra Wysmułek

II miejsce: Weronika Michalik

Nagrodzonym serdecznie gratulujemy i już dziś zapraszamy na II edycję Zlotu Czarownic, która odbędzie się w przyszłym roku!

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tej zaczarowanej imprezy!

Więcej zdjęć tutaj.